Καταχωρήθηκε Γνωστοποιήθηκε Σε εξέλιξη Απαντήθηκε Κλειστό Στο αρχείο

Γενική κατηγορία αιτημάτων Καταγγελία εργοτάξιου

#339
Γνωστοποιήθηκε
Αναρτήθηκε πριν ένα μήνα

Περιγραφή αιτήματος:

Εδώ και μήνες έχω αναφέρει την τοποθέτηση χώματος σε οικόπεδο από υπό ανέγερση κατοικιών δίπλα ακριβώς από κατοικία στην οδό Αγίας Μαρίνας. Εάν δεν μπορείτε να επιληφθείτε επί του θέματος ή αδυνατείτε να προχωρήσετε στον καθαρισμό του οικοπέδου θα σας παρακαλούσα όπως ενημερώσετε άμεσα για να γίνει διευθέτηση με τις αρμόδιες αρχές. Είναι ανεπίτρεπτο εδώ και τόσους μήνες να βρίσκετε εκείνο το βουνό χώματος με χόρτα γύρω του δίπλα από κατοικίες με πισίνα και αυλή όπου δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν, εφόσον καθημερινά απαιτείτε ο καθαρισμός τους με έξοδα συντήρησης και σπατάλη νερού. Εκτός του ότι είναι παράνομο έχει επιφέρει και σωρεία προβλημάτων όπως επικίνδυνα ερπετά, χώματα, σκόνη, βρωμιά και εστία μόλυνσης!!! Έπρεπε να είχε συμμορφωθεί ο υπεύθυνος του έργου εδώ και μήνες αντί αυτού το πρόβλημα συνεχίζεται και χειροτερεύει καθημερινώς χωρίς ίχνος σεβασμού προς τους ανθρώπους που κατοικούν εκεί εφόσον επανειλημμένα βρίσκουμε ακόμη και κομμάτια γόμας και τσιμέντου (υλικά κατασκευής από το εργοτάξιο) μέσα στην αυλή μας!!! Αναμένω την άμεση ανταπόκριση σας!

Τοποθεσία:

Agias Marinas St, Ύψωνας, Κύπρος

Πορεία Αιτήματος

Καταχωρήθηκε

Καταχωρήθηκε

πριν ένα μήνα

Δημιουργήθηκε από: Ανώνυμος Χρήστης

Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Γενική κατηγορία αιτημάτων

Γνωστοποιήθηκε

Γνωστοποιήθηκε

πριν ένα μήνα

Δημιουργήθηκε από: Γαβρίλης

Το αίτημα σας γνωστοποιήθηκε.