Καταχωρήθηκε Γνωστοποιήθηκε Σε εξέλιξη Απαντήθηκε Κλειστό Στο αρχείο

Γενική κατηγορία αιτημάτων Μυρωδιά καμένου περιοχή Αγιου Συλά (κάθε μέρα, κάμετε κατι, τι κρούζουν????)

#1414
Στο αρχείο
Αναρτήθηκε πριν 3 μήνες

Περιγραφή αιτήματος:

Καλησπέρα.

Με αφορμή και το παράπονο 1413 που έκανεν συμπολίτης και άλλα παλιά παράπονα που έγιναν εδώ στην ιστοσελίδα για την έντονη μυρωδιά καμένου ΚΑΘΕ ΝΥΧΤΑ, γιατί δεν λαμβάνονται πράξεις από τον Δήμο Υψωνα?
Δεν το μυρίζεται ο Δήμαρχος εκεί που διαμένει και δεν γίνεται κάτι?

Ούτε να κάτσουμε έξω από το σπίτι μας δεν μπορούμε. Τι κρούζουν???

Μιλάτε επιτέλους με υγειονομικές, αν κάνουν μετρήσεις στην περιοχη σίγουρα θα δουν πόσο τοξική είναι η ποιότητα αέρα.

Κάμετε κατι!!!

Τοποθεσία:

MXQ4, Ύψωνας 4191, Κύπρος

Πορεία Αιτήματος

Καταχωρήθηκε

Καταχωρήθηκε

πριν 3 μήνες

Δημιουργήθηκε από: Ανώνυμος Χρήστης

Initial commit at category Γενική κατηγορία αιτημάτων

Γνωστοποιήθηκε

Γνωστοποιήθηκε

πριν 3 μήνες

Δημιουργήθηκε από: Γαβρίηλ Γαβριηλίδης

Το αίτημα σας γνωστοποιήθηκε.

Σε εξέλιξη

Σε εξέλιξη

πριν 3 μήνες

Δημιουργήθηκε από: Γαβρίηλ Γαβριηλίδης

Το αίτημα σας διαβιβάστηκε στην Υγειονομική Υπηρεσία.

Στο αρχείο

Στο αρχείο

πριν 3 μήνες

Δημιουργήθηκε από: Γαβρίηλ Γαβριηλίδης

Aναφέρομαι στο ηλεκτρονικό σας μήνυμα και θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι για το πιο πάνω φαινόμενο έχει γίνει σχετική καταγγελία στο Τμήμα περιβάλλόντος ως το εν λόγω αρμόδιο τμήμα για χειρισμό για παράνομες καύσηςαποβλήτων. Σχετική καταγγελία έχει γίνει και στην αστυνομία για χειρισμό του θέματος. Επιπρόσθετα αναφέρω πως λειτουργοί του Δήμου προβαίνουν σε ελέγχούς για εντοπισμό των σημείων που γίνονται οι παράνομες καύσης αλλά φαίνεται αυτές δεν λαμβάνουν χώρο εντός των δημοτικών οριών Υψωνα αλλά στα Πολεμίδια. Θα σας κρατάμε ενήμερους για τις όποιες εξελίξεις.