#1509
category image

Σκουπιδια

Αγίου Συλά, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Πίσω απο το ταχυδρομείο το εκαναν σκουπιδοτοπο
Πίσω απο το ταχυδρομείο το εκαναν σκουπιδοτοπο

#1413
category image

Μυρωδιά Καμένου

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Έχουμε μετακομίσει πρόσφατα στον Δήμο σε περιοχή Βόρεια του πάρκου ελαιών. Σχεδόν καθημερινά κατα τις βραδυνές ώρες μυρίζει μυρωδια καμένων σκουπιδιών που όσο περνάει ο καιρός γίνεται ακόμα εντονότερη. Αν είναι απο εργοστάσιο της βιομηχανικής τότε βρείτε πιο είναι, αν είναι απο σκουπίδια είναι ακόμη πιι ανησυχητικό. Κανένας δεν ξέρει τι καίγεται αλλά ούτε και πόσο επιβλαβές και επικίνδυνο για την υγεία μας. Περιμένω μια εμπεριστατομενη απάντηση καθώς αν δεν βρεθεί μια λύση θα φροντίσω να προχωρήσω το θέμα νομικά.
Έχουμε μετακομίσει πρόσφατα στον Δήμο σε περιοχή Βόρεια του πάρκου ελαιών. Σχεδόν καθημερινά κατα τις...

#1411
category image

Χαλασμένη πινακίδα

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Η πινακίδα STOP επί της οδού Δημοκρατίας στη συμβολή με Ελλάδος , είναι μερικών χαλασμένη στο άνω σημείο. Χρειάζεται να στερεωθεί σωστά.
Η πινακίδα STOP επί της οδού Δημοκρατίας στη συμβολή με Ελλάδος , είναι μερικών χαλασμένη στο άνω σημείο....

#1392
category image

αγιου γεωργιου 55

ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 55
Ο ΔΡΟΜΟΣ ΕΧΕΙ ΛΑΚΚΟΥΒΕΣ.
Ο ΔΡΟΜΟΣ ΕΧΕΙ ΛΑΚΚΟΥΒΕΣ.

#1503
category image

Νερό στο πεζοδρόμιο

Μόρφου 4, Άγιος Συλας
Είχα πάρει αρκετές φορές τηλέφωνο για το θέμα που έχω. Περιμένω σύντομα την διευθέτηση του προβλήματος
Είχα πάρει αρκετές φορές τηλέφωνο για το θέμα που έχω. Περιμένω σύντομα την διευθέτηση του προβλήματος

#1378
category image

Κλειστά φρεάτια

Φωτη Πιττα, Ypsonas, Cyprus
Τα φρεάτια στην οδό Φώτη Πίττα είναι κλειστά με αποτέλεσμα να μαζεύεται όγκος νερού έξω από τα σπίτια μας. Παρακαλώ όπως τα καθαρίσετε άμεσα
Τα φρεάτια στην οδό Φώτη Πίττα είναι κλειστά με αποτέλεσμα να μαζεύεται όγκος νερού έξω από τα σπίτια μας....

Παρακαλώ μπορείτε να τα μαζέψετε. Εκ των προτέρων ευχαριστώ Οδος Νικηφόρου Φωκά ( στα δυο σημεία )
Παρακαλώ μπορείτε να τα μαζέψετε. Εκ των προτέρων ευχαριστώ Οδος Νικηφόρου Φωκά ( στα δυο σημεία )

#1373
category image

Χρειάζεται κλάδεμα

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Τα κλαδιά αφήνουν πλέον γρατζουνιές πανω στο αυτοκίνητο, χρειάζεται κλάδεμα Οδός Νικηφόρου Φωκά , Ύψωνας Εκ των προτέρων ευχαριστώ
Τα κλαδιά αφήνουν πλέον γρατζουνιές πανω στο αυτοκίνητο, χρειάζεται κλάδεμα Οδός Νικηφόρου Φωκά , Ύψωνας...

#1359
category image

καθαρισμός φρεατίων

Φωτη Πιττα, Ypsonas, Cyprus
Πρέπει να καθαρίσουν τα φρεάτια επιτέλους θα βρέξει και θα γίνουμε βενετια
Πρέπει να καθαρίσουν τα φρεάτια επιτέλους θα βρέξει και θα γίνουμε βενετια

#1309
category image

ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΧΟΡΤΩΝ

Κωνσταντίνου Καβάφη, Ύψωνας, Cyprus
ΤΑ ΞΗΡΑ ΧΟΡΤΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΦΤΑΣΑΝ ΤΑ 2 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΦΙΔΙΑ.ΣΑΣ ΠΗΡΑ ΤΗΛ. 4 ΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!
ΤΑ ΞΗΡΑ ΧΟΡΤΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΦΤΑΣΑΝ ΤΑ 2 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΦΙΔΙΑ.ΣΑΣ ΠΗΡΑ...

#1323
category image

ΠΑΡΚΟ ΤΡΙΚΟΥΠΗ

Seychellon 20, Ύψωνας 4187, Κύπρος
To πάρκο Τρικουπη είναι υπερβολικά λερωμένο. Δεν το έχω ξαναδεί ποτέ σε τόσο άθλια κατάσταση. Εμετοί στο πολυλειτουργικό παιχνίδι με τη τσουλίθρα. Εμετοί στα παγκάκια. Καμένοι κάλαθοι. Παντού πεταγμένα σκουπίδια σε όλο το πάρκο και κομμένα μεγάλα κλαδιά δέντρου. Ξύλα, φύλλα και επικίνδυνα αιχμηρά αντικείμενα. Είναι απαράδεχτο να καταστρέφουν έτσι ένα καινούριο πάρκο. Οι φύλακες που βγάζουν βάρδια νωρίς το απόγευμα θα ήταν πιο λογικό να έρχονται στο πάρκο απο τις 20:00 μέχρι τις 2:00 τα ξημερώματα εαν θέλουμε να έχουμε έλεγχο των βανδαλισμών. Η...
To πάρκο Τρικουπη είναι υπερβολικά λερωμένο. Δεν το έχω ξαναδεί ποτέ σε τόσο άθλια κατάσταση. Εμετοί στο...

#1358
category image

Δεν μπορούμε να κοιμηθούμε!!! - #1265

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Αν κάνατε χρήση του Χάρτη , Θα βλέπατε ακριβώς που είναι..... Ειναι στην Ελλαδος το σπίτι και Επεκτείνετε προς τα πίσω στο τέρμα της Αγίας Αικατερίνης. Είναι Δίπλα απο Χωράφι
Αν κάνατε χρήση του Χάρτη , Θα βλέπατε ακριβώς που είναι..... Ειναι στην Ελλαδος το σπίτι και Επεκτείνετε...

#1497
category image

Σκουπίδια στο δρόμο

Σευχελλών, Limassol, Cyprus
Πολλά σκουπίδια στο δρόμο, στην οδό Σεϋχελλών, δίπλα απο το πάρκο, παρακαλώ να καθαριστούν άμεσα. Είναι καθημερινό φαινόμενο
Πολλά σκουπίδια στο δρόμο, στην οδό Σεϋχελλών, δίπλα απο το πάρκο, παρακαλώ να καθαριστούν άμεσα. Είναι...

#1316
category image

Δυσωδία από μάντρες

Διονύσιου Σολωμού 4, Ύψωνας, Κύπρος
Στην ευρύτερη περιοχή του Γ' Δημοτικού, και γενικότερα σε αρκετές περιοχές του Ύψωνα, παρατηρείται έντονη δυσωδία για αρκετές ώρες τη μέρα, κάθε μέρα. Παρά τις υποδείξεις του Δήμου πως οι μάντρες θα μετακινηθούν, θεωρώ πως ο Δήμος Ύψωνα δεν αντιλαμβάνεται την διάσταση και συνέπειες του προβλήματος: α) Τίθεται θέμα δημόσιας υγείας. Αναπνέουμε δεν ξέρουμε τι και επίσης δεν μπορούμε να αερίσουμε τα σπίτια μας. β) Υποφέρουν τα παιδιά στο διάλειμμα, οι εργάτες έξω, γενικά όποιος είναι εκτός κλειστού χώρου. γ) Ανεβαίνει η κατανάλωση ενέργειας σε...
Στην ευρύτερη περιοχή του Γ' Δημοτικού, και γενικότερα σε αρκετές περιοχές του Ύψωνα, παρατηρείται έντονη...

#1305
category image

Ταχύτητα

MXW9+7PP, Ύψωνας, Κύπρος
Το φορτηγό με τα σκουπίδια περνάει με πολύ μεγάλη ταχύτητα στο δρόμο Στέλιου Κυριακίδη. Είναι μικρός δρόμος και είναι επικίνδυνο για τα παιδιά μας, τα σκυλιά κτλ.
Το φορτηγό με τα σκουπίδια περνάει με πολύ μεγάλη ταχύτητα στο δρόμο Στέλιου Κυριακίδη. Είναι μικρός δρόμος...

Αντιμετωπίζουμε καθημερινό πρόβλημα στον συγκεκριμένο δρόμο. Γνωρίζετε το πρόβλημα οπόταν προχωρήστε στην λύση του πριν γίνει οποιοδήποτε ατύχημα.
Αντιμετωπίζουμε καθημερινό πρόβλημα στον συγκεκριμένο δρόμο. Γνωρίζετε το πρόβλημα οπόταν προχωρήστε στην...

Έχουμε καθημερινό πρόβλημα στον συγκεκριμένο δρόμο. Πρέπει να διορθωθεί ο δρόμος!!! Θα γίνει ατύχημα!!!! Οδός Βηθλεέμ, πάροδος Πεντέλης.
Έχουμε καθημερινό πρόβλημα στον συγκεκριμένο δρόμο. Πρέπει να διορθωθεί ο δρόμος!!! Θα γίνει ατύχημα!!!!...

#1477
category image

Εγκατελειμενο αυτοκινητο

Κυρηνειας, Ypsonas, Cyprus
Στην οδο Κυρηνειας κοντα στον αριθμο 33, υπαρχει εγκατελειμμενο αυτοκινητο για περισσοτερο απο 2 χρονια. Ο ιδιοκτητης πεθανε τον Οκτ. 2021 και το αυτοκινητο εμεινε εκει. Ειχα υποβαλει ξανα παραπονο, ο Δημος Υψωνα ειχε βαλει ειδοποιηση στο αυτοκινητο, οτι αυτο θα κατασχεθει αν δεν μετακινηθει, αλλά δεν εγινε τιποτα. Γιατι δεν μπορειτε να κανετε κατι;
Στην οδο Κυρηνειας κοντα στον αριθμο 33, υπαρχει εγκατελειμμενο αυτοκινητο για περισσοτερο απο 2 χρονια. Ο...

Έχουμε καθημερινό πρόβλημα στον συγκεκριμένο δρόμο. Πρέπει να διορθωθεί ο δρόμος!!! Θα γίνει ατύχημα!!!! Οδός Ευρώτα, πάροδος Πεντέλης.
Έχουμε καθημερινό πρόβλημα στον συγκεκριμένο δρόμο. Πρέπει να διορθωθεί ο δρόμος!!! Θα γίνει ατύχημα!!!! Οδός...

#1467
category image

Skupidia

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Paphos-kalampakas 9 , 8021. Exei edo kai poli kairo pu erxonde pernun ton kado ke ton afinun poli makria den to epistrefun stin thesi tu. Anagazomaste i na kuvalame se megali apostasi i na ta afinume ekso kai na erxonde oi gates na ta skizun. Einai aparadekto dioti molis mpeis sto adieksodo iparxun 3-4 kadoi. Kai pernun kai to diko mas kai to afinun ekei na ginun 5 kai emis den exume tipota. Yparxun anthropoi megalis ilikias, iparxun anthropoi me idikes anages einai aparadekto... elpizo na min ksana simvi. Einai sto adieksodo akrivos piso apo to kentro politi
Paphos-kalampakas 9 , 8021. Exei edo kai poli kairo pu erxonde pernun ton kado ke ton afinun poli makria den to epistrefun stin thesi tu. Anagazomaste i na kuvalame se megali apostasi i na ta...

Έχουμε καθημερινό πρόβλημα στον συγκεκριμένο δρόμο. Πρέπει να διορθωθεί ο δρόμος!!! Θα γίνει ατύχημα!!!! Οδός Ευρώτα, πάροδος Πεντέλης.
Έχουμε καθημερινό πρόβλημα στον συγκεκριμένο δρόμο. Πρέπει να διορθωθεί ο δρόμος!!! Θα γίνει ατύχημα!!!! Οδός...

#1465
category image

Plastic and Garbage along Pedestrian Walk

Pentelis 6, Ypsonas 4184, Cyprus
Hi, Please clean the plot along pedestrian walk shown on the map, next to Zhana Pharmacy on Pentelis Road. There's a lot of plastic and garbage. Thanks
Hi, Please clean the plot along pedestrian walk shown on the map, next to Zhana Pharmacy on Pentelis Road. There's a lot of plastic and garbage. Thanks

#1460
category image

ΚΩΣΤΑ ΒΑΡΝΑΛΗ 6

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΒΛΑΒΗ ΤΗΣ ΥΔΑΤΟΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ.
ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΒΛΑΒΗ ΤΗΣ ΥΔΑΤΟΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ.

#1459
category image

ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΠΩΣ ΣΤΟ ΤΕΜΑΧΙΟ 415 Φ/Σ 53/62 ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ .
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΠΩΣ ΣΤΟ ΤΕΜΑΧΙΟ 415 Φ/Σ 53/62 ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ .

#1341
category image

Σκουπίδια

https://maps.app.goo.gl/H5mZZK122qA97BFH6?g_st=iw
Εδώ και τόσες εβδομάδες περιμένω να μαζέψουν αυτά τα σκουπίδια !!!!!!!! Και πήρα τηλέφωνο και είναι δεύτερη φορά που το ανά φέρω #1331
Εδώ και τόσες εβδομάδες περιμένω να μαζέψουν αυτά τα σκουπίδια !!!!!!!! Και πήρα τηλέφωνο και είναι δεύτερη φορά...

#1343
category image

Σκουπίδια !!!!!!!

https://maps.app.goo.gl/kM4AsWt6YHaqDMPo9?g_st=i
Παρακαλώ να απομακρύνεται τα αντικείμενα που εδώ και 3-4 μήνες τουλάχιστον «απολαμβάνω την θέα» Οδός Κωνσταντίνου Καβάφη , Ύψωνας https://maps.app.goo.gl/kM4AsWt6YHaqDMPo9?g_st=i
Παρακαλώ να απομακρύνεται τα αντικείμενα που εδώ και 3-4 μήνες τουλάχιστον «απολαμβάνω την θέα» Οδός...

#1342
category image

Σκουπίδια !!!!

https://maps.app.goo.gl/We4tNN2YpyY7UDYM6?g_st=i
Παρακαλώ μαζέψετε τα σκουπίδια !!!! Τόσες φορές έχουμε ζητήσει. Και καμία παρατηρήσει στον ιδιοκτήτη του σπιτιού που το κάνει τακτικά ( γωνία Νικηφόρου Φωκα και Κωνσταντίνου Καβαφη!!!!! Πραγματικά η κουλτούρα των ανθρώπων είναι στο μηδέν ) Τα σκουπίδια τοποθετούν μπροστά από το πάρκο ( Νικηφόρου Φωκα ) Εκ των προτέρων σας ευχαριστώ
Παρακαλώ μαζέψετε τα σκουπίδια !!!! Τόσες φορές έχουμε ζητήσει. Και καμία παρατηρήσει στον ιδιοκτήτη του...

#1455
category image

Πρόβλημα στο οδικό δίκτυο - 3η Ενημέρωση

https://www.google.com/maps/dir/34.7079496,32.9550342/Dyrrachiou,+Ypsonas,+Cyprus/34.6914757,32.9670624/@34.6913343,32.9668786,104m/data=!3m1!1e3!4m11!4m10!1m1!4e1!1m5!1m1!1s0x14e7319faa7fd859:0xd0fb5e6fe65a9007!2m2!1d32.9686416!2d34.6918429!1m0!3e0?entry=ttu
Έχουμε καθημερινό πρόβλημα στον συγκεκριμένο δρόμο. Πρέπει να διορθωθεί ο δρόμος!!! Οδός Ευρώτα, πάροδος Πεντέλης.
Έχουμε καθημερινό πρόβλημα στον συγκεκριμένο δρόμο. Πρέπει να διορθωθεί ο δρόμος!!! Οδός Ευρώτα, πάροδος...

#1454
category image

Ακαθάριστος δρόμος

MXQ4+72V, Ύψωνας 4190, Κύπρος
Εδώ και μήνες έχουμε χώμα στον δρόμο. Πέρασε σχεδόν ένας μήνας που ζητήθηκε να καθαρίσουν. Ακόμα περιμένουμε Οδός Νικηφόρου Φωκά #1436
Εδώ και μήνες έχουμε χώμα στον δρόμο. Πέρασε σχεδόν ένας μήνας που ζητήθηκε να καθαρίσουν. Ακόμα...

Δυστυχώς αρκετοί από την γειτονιά ακόμα βγάζουν τα αχάριστα αντικείμενα του έξω και τα αφήνουν όπου τους κατέβει. Παρακαλώ τον δήμο να τα καθαρίσουν Ευχαριστώ εκ των προτέρων Οδός Νικηφόρου Φωκα
Δυστυχώς αρκετοί από την γειτονιά ακόμα βγάζουν τα αχάριστα αντικείμενα του έξω και τα αφήνουν όπου τους...