#322
category image
Επεθανε ο Αλεξης, 18.12, το εμπεδωσαμε. Συλλυπητήρια στην οικογένεια του και τους οικείους του. Τι θα γινει ομως ο Υψωνας, επιτύμβια πλακα για να θυμομαστε καποιον Αλέξη; Τι κανατε για να βρειτε αυτον τον αλητη που με μαύρο σπρει μας εξαναγκάζει να νομιζουμε οτι ζουμε σε γκετο και να καταστρέφει τις περιουσίες του κόσμου και να δημιουργεί οπτική ακαλαισθησια ΠΑΝΤΟΥ στον Υψωνα, μέχρι και τον Φράκτη του Κούρη (ελεος). Και ρωτώ: 1. Τι κάνατε για να βρείτε τον ΑΛΗΤΗ που ψεκαζει τοίχους και πινακιδες παράνομα; 2. Ποιός και πότε θα αποκαταστήσει τις...
Επεθανε ο Αλεξης, 18.12, το εμπεδωσαμε. Συλλυπητήρια στην οικογένεια του και τους οικείους του. Τι θα γινει ομως...

#329
category image

Παρκο παρατημένο

Αρχιεπισκόπου Μακαρίου ΄Γ, Λεμεσός
Το πάρκο απέναντι απο το δημαρχείο στο τετρακαμαρο παλι εχει εικονα εγκατάλειψης. Τα χόρτα ειναι απο χωραφι και οχι εικονα γρασιδιου και επειδή σε προηγουμενο παραπονο αναφερατε καθαρισμο και περιποιηση μια φορα το μηνα για χειμωνα και λογικα περισσοτερο το καλοκαίρι εχω σγμειωσει την τελευταια φορα και πέρασαν ήδη 2μηνες χωρις κανεις να αγγιξει . Παραλληλα γεμιζει και αυτο και ο δρομος σκουπίδια αφου απο τον καδο οι καθαριστες πετανε μεσα σακούλες στο απορριμματοφόρο και οτι μεινει εξω εμεις! Ευχαριστώ
Το πάρκο απέναντι απο το δημαρχείο στο τετρακαμαρο παλι εχει εικονα εγκατάλειψης. Τα χόρτα ειναι απο χωραφι...

#330
category image

Καθαρισμος χωραφιού

Αρχιεπισκόπου Μακαρίου ΄Γ, Λεμεσός
Στην αρχιεπισκόπου Μακάριου Γ ,απέναντι απο το δημαρχείο μερικα μετρα πιο πανω εχει ενα χωραφι το οποιο περυσι κινδυνεψε και απο τη μεγαλη φωτιά το οποιο καθαριστηκε προχειρα και μονο κοντα στο δρομο. Πισω ειναι γεματο ξεροχορτα και τα κουνούπια οπως και αλλα πιο επικινδυνα ζωα αλωνιζουν.
Στην αρχιεπισκόπου Μακάριου Γ ,απέναντι απο το δημαρχείο μερικα μετρα πιο πανω εχει ενα χωραφι το οποιο...

#318
category image

καθαρισμός οικοπέδων και σκύβαλα

Αγιου Συλα, Ύψωνας, Κύπρος
Διπλα απο το ταχυδρομειο στην οδό Αγιου Συλά τα οικοπεδα είναι ακάθαρτα με χόρτα. επίσης πισω απο το ταχυδρομείο τοποθετούνται σκύβάλα χωρίς να υπάρχει κάποιος κάλαθος
Διπλα απο το ταχυδρομειο στην οδό Αγιου Συλά τα οικοπεδα είναι ακάθαρτα με χόρτα. επίσης πισω απο το...

#317
category image

ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΑΠΡΑΞΙΑ = ΑΜΕΛΙΑ

Ελευθερίας 30, Ύψωνας, Κύπρος
Αφου το αιτημα μου ειναι σε εξελιξη και το μονο μετρο που μπορει να παρει ο Δημος Υψωνα ειναι να στειλει επιστολες και να κινηθει νομικα για κατι που γνωριζει εδω και χρονια και αφου Η ΓΝΩΣΗ σε συνδιασμό με την ΑΠΡΑΞΙΑ = ΑΜΕΛΙΑ τοτε σας ενημερωνω οτι η αμελια σας ειναι εγκληματική αφου με τετοιες καιρικες συνθηκες (40°) οπου η χρηση κλιματιστικου ειναι επικυνδινη λογω κορονοιου, αναγκαζεται με την αμελια σας μια εγκυο γυναικα να μην μπορει ανοιξει το παραθυρο της και να εισπνευσει καθαρο αερα και να μυριζεται ολη μερα τα κοπρια απο τις μαντρες,...
Αφου το αιτημα μου ειναι σε εξελιξη και το μονο μετρο που μπορει να παρει ο Δημος Υψωνα ειναι να στειλει...

#296
category image

Καθαρισμός χορτων

Βηθλεεμ, Λεμεσός
Σας παρακαλώ πρέπει να καθαριστεί το πράσινο στα οικόπεδα γιατί έχουμε γεμίσει κουνούπια.
Σας παρακαλώ πρέπει να καθαριστεί το πράσινο στα οικόπεδα γιατί έχουμε γεμίσει κουνούπια.

#307
category image

Δίπλα από το Α' Δημοτικό,φάρμες με ΖΩΑ

Ελευθερίας 30, Ύψωνας, Κύπρος
Σοκ....!!! Στην Οδό Ελευθερίας 30 απέναντι απο το Α' Δημοτικό Σχολείο δίπλα απο νηπιαγωγίο φάρμες με Κότες, Πετεινούς, Πουλερικά, Σκυλιά, ΑΠΟΒΛΗΤΑ ΖΩΩΝ, βρωμιά, δυσοσμία, ακαθαρσίες, Σκουπίδια, Κοπριές. Υπάρχουν τουλάχιστον 5 φάρμες με πάνω από 30 πουλερικά, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑΥΤΟ..? ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΔΗΜΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΑ..??
Σοκ....!!! Στην Οδό Ελευθερίας 30 απέναντι απο το Α' Δημοτικό Σχολείο δίπλα απο νηπιαγωγίο φάρμες με Κότες,...

Η Αμέλια του Δήμου Ύψωνα και η ελλιπής εξυπηρέτηση του πραγματικά δεν περιγράφεται..!!! Είμαι στον 6 μήνα της εγκυμοσύνης μου και τώρα που ανοίγει ο καίρος δεν μπορώ να ανοίξω τα παράθυρα μου να μπεί καθαρός αέρας γιατί δίπλα από την πολυκατικία μου υπάρχουν πέντε τουλάχιστον ΦΑΡΜΕΣ ΜΕ ΖΩΑ..!! Οι πετεινοί κράζουν από τα χαράματα και γενικά όλη την μέρα, η βρωμιά δεν περιγράφεται για να μην πω πως έχουμε δεί ΦΙΔΙΑ, ΠΟΝΤΙΚΙΑ, ΑΡΟΥΡΕΟΥΣ λόγω του ότι υπάρχουν φάρμες από διάφορα πουλερικά..! Είναι αυτες συνθήκες για μια έγκυο γυναίκα που υποτίθεται...
Η Αμέλια του Δήμου Ύψωνα και η ελλιπής εξυπηρέτηση του πραγματικά δεν περιγράφεται..!!! Είμαι στον 6 μήνα της...

#309
category image

Constant dog barking at nights

Theodorou Kolokotroni, Ύψωνας, Κύπρος
Constant and loud dog barking lasts for a month now. It usually starts at 22:00-23:00pm, then goes silent for a while and then repeats for 2-3 times at night for a long periods of time. Today it was from 3:30 am till 4:30 am and from 6:00 am till 7:00 am. It disturbs our sleep, our children and leaves us next day depressed and annoyed. It seems that barking comes from semi-detached house at address 4193, Alexandrou Papadiamanthi 10а, near highway. It looks like that owners are not home at night or leave somewhere, or just deaf, I don't know. I spoke to my lawyer and he told me that such dogs behaviour is clear violation of Article 18(ε)(i) of the Dogs’ Act (184(Ι)/2002, so I ask you to initiate an investigation and return calm and peace to our area. Thank you
Constant and loud dog barking lasts for a month now. It usually starts at 22:00-23:00pm, then goes silent for a while and then repeats for 2-3 times at night for a long periods of time. Today it...

#312
category image
Μετα την ολοκληρωση της οικοδομης ο εργολαβος αφησε στο διπλανο οικοπεδο σιδερα, σκουπιδια, σακουλια και οτι αλλο φανταστεις. Παραπονεθηκα 2 φορες στον εργολαβο χωρις κανενα αποτελεσμα
Μετα την ολοκληρωση της οικοδομης ο εργολαβος αφησε στο διπλανο οικοπεδο σιδερα, σκουπιδια, σακουλια και οτι...

#302
category image

XIRA XORTA

Galinou, Ύψωνας, Κύπρος
Sas parakalo opos katharisete ta xira xorta apo ton dromo gt ine poli epikindina gia tin oratotita kai episis na kriftoun erpeta mesa kai ine epikindina gia ta pedia mas
Sas parakalo opos katharisete ta xira xorta apo ton dromo gt ine poli epikindina gia tin oratotita kai episis na kriftoun erpeta mesa kai ine epikindina gia ta pedia mas

#300
category image

ΠΕΤΡΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

Agias ekaterinis St, Ύψωνας, Κύπρος
ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΟΥ ΥΨΩΝΑ ΕΙΔΙΚΑ ΕΔΩ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΗΛΙΑΚΕς ΠΛΑΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΣΤΕΝΕΤΕ ΤΟ ΝΕΡΟ 2 ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕς ΜΠΛΟΚΑΡΑΝ ΟΙ ΣΩΛΗΝΕς ΤΟΥΣ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ ΠΟΤΕ ΜΑ.ΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΣΤΟΥΣ 50 ΒΑΘΜΟΥΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ . ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ Ο.ΚΟΣΜΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΥΨΩΝΑΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΗΤΕ ΚΑΛΟΣ ΔΗΜΟΣ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΑΥΤΗΝ ΤΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ . Η ΝΑ ΣΥΝΕΙΣΦΕΡΕΤΕ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΛΑΚΕΣ. ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 40 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΔΡΝ ΑΛΛΑΞΕ ΠΟΤΡ ΠΛΑΚΕς ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΚΟΧΛΑΖΕΙ ΜΟΛΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΗΛΙΟ
ΑΠΕΛΠΙΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΟΥ ΥΨΩΝΑ ΕΙΔΙΚΑ ΕΔΩ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΗΛΙΑΚΕς ΠΛΑΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΣΤΕΝΕΤΕ ΤΟ ΝΕΡΟ 2 ΦΟΡΕΣ ΣΕ...

#292
category image

Κυρτώματα οδοστρώματος

Karkavitsas St, Ύψωνας, Κύπρος
Σε ολόκληρη την έκταση του δήμου Ύψωνα έχουν δημιουργηθεί αρκετά κυρτώματα εκτός προδιαγραφών (ύψους 7,5 εκατοστών όπως ορίζει ο νόμος) επίσης δεν υπάρχουν αντανακλαστικά σήματα και πινακίδες που να αναφέρουν ότι υπάρχουν κυρτώματα για να μπορεί εύκολα ο διερχόμενος οδηγός να ελαττώσει ταχύτητα από τα 50Km/h στα 30Km/h με αποτέλεσμα να δημιουργούνται φθορές στα αυτοκίνητα με το οικονομικό κόστος να καταλήγει στους ιδιοκτήτες των οχημάτων.
Σε ολόκληρη την έκταση του δήμου Ύψωνα έχουν δημιουργηθεί αρκετά κυρτώματα εκτός προδιαγραφών (ύψους 7,5...

#280
category image

Xalasmeno odostroma edo kai 8 xronia

Galinou, Ύψωνας, Κύπρος
Meta apo epanelimena tilefona apo to 2012 p katikisa stin odo galinou sto grafio parapano oti iparxi provlima alla mexri k simera tipota den egine. Prin ligous mines kanate odostroma kenourgio stin notia pleura tis odou galinou pou ixe to idio provlima pou antimetopizoume stin boria pleura. Pios o logos pou den egine afto to komati as mas apantisi kapios epitelous me pia skeptika epidiorthononte dromi p exoun to idio provlima.
Meta apo epanelimena tilefona apo to 2012 p katikisa stin odo galinou sto grafio parapano oti iparxi provlima alla mexri k simera tipota den egine. Prin ligous mines kanate odostroma kenourgio stin...

#288
category image

Νερό κακής ποιότητας

Παυλου Μελα, Ύψωνας, Κύπρος
Αυτό είναι το νερό που πίνουμε στον Ύψωνα. Δύο χρόνια αφού το καθάρισα και έβαλα κάποια φίλτρα έχουμε το ίδιο αποτέλεσμα. Η σκληρότητα του νερού είμαι πάρα πολύ ψηλή αλλά κανένας δεν ασχολείται. Κλείνουν οι βρύσες μας, οι ηλιακή θερμοσίφωνες.
Αυτό είναι το νερό που πίνουμε στον Ύψωνα. Δύο χρόνια αφού το καθάρισα και έβαλα κάποια φίλτρα έχουμε το ίδιο...

#279
category image

Σκυβαλα

Ναυπλιου
Στην οδό Ναυπλίου με Μ. Καραολή οι κάτοικοι αφήνουν τα σκυβαλα τους στο πεζοδρόμιο μέρες πριν περάσει η υπηρεσία σκυβαλων με αποτέλεσμα τα σακούλα να σκίζονται από τους σκύλους και τους γάτους και τα σκουπίδια να καταλήγουν στο δρόμο και στο πεζοδρόμιο. Μπορεί να τοποθετεί ένας μεγάλος κάδος για να τοποθετούν τα σκυβαλα μέσα όσοι δεν έχουν σκυβαλοθηκη και να μην είναι στο πεζοδρόμιο;
Στην οδό Ναυπλίου με Μ. Καραολή οι κάτοικοι αφήνουν τα σκυβαλα τους στο πεζοδρόμιο μέρες πριν περάσει η...

#282
category image

Περιποιηση παρκου

Μακαρειου γ , εναντι Δημαρχειου υψωναΛεμεσός
Απέναντι απο το δημαρχείο στο παρκο που φτιαχτηκε προσφατα το γρασιδι παρουσιαζει εικονα εγκατάλειψης. Δεν έχει κουρευτει εδω και 15 μερες και ανω οποτε εχει βγαλεθ πολλα αγριόχορτα κτλ. Καθε ποτε περιποιείται;
Απέναντι απο το δημαρχείο στο παρκο που φτιαχτηκε προσφατα το γρασιδι παρουσιαζει εικονα εγκατάλειψης. Δεν...

#260
category image

Νερό

Ανδρεα Τσιαρτα 4
Στην οδό Ανδρέα Τσιάρτα αντιμετωπίζουμε σοβαρό πρόβλημα με το παρεχώμενο νερό. Καλούμεθα να πληρώνουμε νερό το οποίο δεν λαμβάνουμε αφού κατ'ούσιαν ο μετρητής του νερού λαμβάνει αέρα και όχι νερό. Η πίεση του νερού είναι ελάχιστη και παρά τα επανειλημμένα τηλέφωνα προς την υπηρεσία δεν έχει διορθώθει το πρόβλημα με αποτέλεσμα να έχουμε φθορά σε συσκεύες που χρεισιμοποίουν νερό π.χ. πλυντήριο πιάτων/ρούχων και πιεστίκο. Παρακαλούμε πολύ όπως. 1) Να μειώσετε το κόστος του νερού το οποίο δεν λαμβάνουμε 2) Απ' τη στιγμή κατα την οποία...
Στην οδό Ανδρέα Τσιάρτα αντιμετωπίζουμε σοβαρό πρόβλημα με το παρεχώμενο νερό. Καλούμεθα να πληρώνουμε νερό...

#278
category image

Διαρροή νερού

Kadmou, Ύψωνας, Κύπρος
Στην Οδό Ευάγγελου Φλωράκη στην Υψούπολη υπάρχει διαρροή νερού στο δρόμο.
Στην Οδό Ευάγγελου Φλωράκη στην Υψούπολη υπάρχει διαρροή νερού στο δρόμο.

#281
category image

Καθαρισμός οικοπέδου

Καραολή, Ύψωνας, Κύπρος
Καλημέρα σας! Θα ήθελα την βοήθεια σας.Επικοινώνησα και πέρσι μαζί σας αλλά δυστυχώς δεν έγινε κάτι. Η κατάσταση δίπλα από το παράθυρο μου γίνετε ακόμα χειρότερη..μπορείτε να με βοηθήσετε; Δεν ξέρω σε ποιον ανήκει το οικόπεδο. Αλλά σίγουρα δεν είναι υγιεινό να ζει κάποιος δίπλα από αυτή την κατασταση? Please αν μπορείτε να με βοηθήσετε...
Καλημέρα σας! Θα ήθελα την βοήθεια σας.Επικοινώνησα και πέρσι μαζί σας αλλά δυστυχώς δεν έγινε κάτι. Η...

#218
category image
ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΤΑΝ ΒΡΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΝΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΜΕ ΤΑ ΧΩΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΜΟΥ ΕΠΙΘΥΜΩ ΑΜΕΣΗ ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΗ.
ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΟΤΑΝ ΒΡΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΝΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΜΕ ΤΑ...

#219
category image

ΦΩΤΙΣΜΟΣ

RAFAIL 5 4182
ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ 1 ΧΡΟΝΟ. ΕΧΟΥΜΕ 1 ΣΤΗΛΟ ΤΗΣ ΑΗΚ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΩΤΙΣΜΟ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΑΛΛΟ ΦΩΣ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΩΣ ΠΡΟΧΩΡΗΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΩΤΙΣΜΟΥ.
ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ 1 ΧΡΟΝΟ. ΕΧΟΥΜΕ 1 ΣΤΗΛΟ ΤΗΣ ΑΗΚ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΦΩΤΙΣΜΟ....

#229
category image

Παρκο Ιακωβου Κατσουνωτου

Karkavitsas St, Ύψωνας, Κύπρος
Σχετικά με το παρκο Ιακωβου Κατσουνωτου, στο οποιο γνωρίζω οτι υπάρχουν σχεδια για ενα μεγαλο γήπεδο μπασκετ, εισηγουμαι οπως παραμεινουν 2 γηπεδα μικρα (ενα καλαθοσφαιρας και ενα μπασκετ) αλλα να ισιωθει το έδαφος και να ασφαλτοστρωθει. Ετσι θα εξυπηρετησει περισσοτερο κοσμο με διαφορετικες προτιμησεις ενω το κοστος θα ειναι μικροτερο. Θεωρω οτι ενα μεγαλο γήπεδο ποδοσφαιρου δεν ενδεικνυται στον συγκεκριμένο χωρο που είναι κατοικημενος γυρω απο το παρκο και επιπρόσθετα υπαρχουν ηδη καλαθια του μπασκετ και τερματα, απλα χρειάζεται να...
Σχετικά με το παρκο Ιακωβου Κατσουνωτου, στο οποιο γνωρίζω οτι υπάρχουν σχεδια για ενα μεγαλο γήπεδο...

#234
category image

Τοποθέτηση κυρτωμάτων οδοστρώματος

Καραϊσκάκη, Ύψωνας, Κύπρος
Γεια σας Η οδός Καραϊσκάκη στον Ύψωνα είναι μια σχετικά μεγάλη και ευθεία οδός, η οποία παρόλη την ανηφορική κλίση της, επιτρέπει στους οδηγούς να αναπτύσσουν μεγάλες ταχύτητες. Αρκετοί οδηγοί που κατευθύνονται προς τα συνεργεία που βρίσκονται στην κορυφή του υψώματος αναπτύσσουν ταχύτητες που κάποτε μπορεί να φτάσουν και τα 80-90 χιλιόμετρα. Στη δε κάθοδο τους μπορεί να φτάσουν και τα 100. Στη συγκεκριμένη οδό έχουν κατοικήσει αρκετές νέες οικογένειες με μικρά παιδιά. Θα σας παρακαλούσα όπως εξετάσετε το ενδεχόμενο εγκατάστασης...
Γεια σας Η οδός Καραϊσκάκη στον Ύψωνα είναι μια σχετικά μεγάλη και ευθεία οδός, η οποία παρόλη την...

#235
category image

Ψεκασμος για κουνουπια

Mystra, Ύψωνας, Κύπρος
Θα μπορουσατε να μου πειτε κατα ποσο εχει γίνει ψεκασμος για κουνουπια στο οικοπεδο που βρίσκεται μεταξυ της Σωτηρη Τσαγγαρη και Σαρανταπορου; Ευχαριστώ εκ των προτερων.
Θα μπορουσατε να μου πειτε κατα ποσο εχει γίνει ψεκασμος για κουνουπια στο οικοπεδο που βρίσκεται μεταξυ της...

#240
category image

Χόρτα

Νίκου Καζαντζάκη, Ύψωνας, Κύπρος
Τα τελευταία 2 χρόνια υπάρχουν οικόπεδα στην Νίκου Καζαντζάκη και Αναστάσεως που δεν καθαρίστηκαν ποτέ. Παρακαλώ όπως επιληφθείτε της κατάστασης. Επίσης να μας ενημερώσετε όταν θα προχωρήσετε στον καθαρισμό διότι τα μηχανήματα που χρησιμοποιούνται πιθανών να προκαλέσουν ζημιές στα σταθμευμένα αυτοκίνητα μας.
Τα τελευταία 2 χρόνια υπάρχουν οικόπεδα στην Νίκου Καζαντζάκη και Αναστάσεως που δεν καθαρίστηκαν ποτέ....

#244
category image

Παρκο

Unnamed Road, Κύπρος
Η επιστολή είναι σχετικά με το πάρκο είναι ακαθάριστο κ τα οικόπεδα δίπλα . Το πάρκο έχει 6 κούνιες σπασμένες και μια τσουλήθρα . Μπορούν να διορθωθούν κ να βάλουν κ νέα παιχνίδια . Η διεύθυνση είναι Μυκόνου 1
Η επιστολή είναι σχετικά με το πάρκο είναι ακαθάριστο κ τα οικόπεδα δίπλα . Το πάρκο έχει 6 κούνιες σπασμένες...

#241
category image

Ουσίες

Διονύσιου Σολωμού 4, Ύψωνας, Κύπρος
Μετά από βόλτες με τους σκύλους μου, έχω παρατηρήσει ότι στο πάρκο βόρεια του Γ'Δημοτικού, δεν θυμάμαι ακριβώς την διευθυνση, μαζεύονται αρκετοί νεαροί προφανώς για χρήση ή/και διακίνηση ναρκωτικών. Προφανώς και το πρόβλημα είναι αρκετά πιο σοβαρό αν κρίνει κανείς ότι οι συνάξεις ξεκινούν από τις μεσημεριανές ώρες όπου το δημοτικό είναι γεμάτο με μικρά παιδιά τα οποία είναι αρκετά εύκολο να παρασυρθούν!!! Πέραν τούτου ότι σκουπίδια έχουν μαζί τους τα πετάνε στους γύρο δρόμους με αποτέλεσμα το πάρκο να αποτελεί 'άβατο΄ για εμάς και τα παιδία...
Μετά από βόλτες με τους σκύλους μου, έχω παρατηρήσει ότι στο πάρκο βόρεια του Γ'Δημοτικού, δεν θυμάμαι...

#255
category image

Οχλαγωγια, επικινδυνη οδηγηση κλπ

Διονύσιου Σολωμού 4, Ύψωνας, Κύπρος
Αγαπητοί συνδημότες/τισσες, Το ποτήρι ξεχείλισε. Υπηρεσίες Δήμου, Αστυνομία, Σάπιο κράτος, Αρχηγείο όλοι απών. Μαζέψετε τα παιδιά σας που μαζεύονται μετά τις 12 το βράδυ μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες και οχλαγωγούν στο πάρκο βόρεια του Γ' Δημοτικού διαφορετικά αναλαμβάνουμε εμείς οι ίδιοι αφού κανείς δεν μπορεί να μας βοηθήσει. Υ.Γ. Αγαπητέ Δήμαρχε, εκείνο τον παρέα από το Αρχηγείο, που ήρθε και μας μίλησε στην συνάντηση για τον Παρατηρητή της Γειτονιάς, θέλω να του στείλεις τα φιλιά μου. 112 σου λέει και είμαστε δίπλα σας....
Αγαπητοί συνδημότες/τισσες, Το ποτήρι ξεχείλισε. Υπηρεσίες Δήμου, Αστυνομία, Σάπιο κράτος, Αρχηγείο όλοι...

#258
category image

Kounoupia

Karkavitsas St, Ύψωνας, Κύπρος
Γεια σας το θέμα μου είναι τα κουνούπια πρέπει να γίνει ψεκασμός στην οδό Λέσβου και Μυκόνου
Γεια σας το θέμα μου είναι τα κουνούπια πρέπει να γίνει ψεκασμός στην οδό Λέσβου και Μυκόνου