Καταχωρήθηκε Γνωστοποιήθηκε Σε εξέλιξη Απαντήθηκε Κλειστό Στο αρχείο

Απομάκρυνση άχρηστων αντικειμένων Ενημερωστε τον κοσμο που δεν γνωριζει

#320
Στο αρχείο
Αναρτήθηκε πριν 2 μήνες

Περιγραφή αιτήματος:

Ο δρομος προς το φραγμα του Κουρη στα αριστερά γεμιζει αχρηστα υλικα. Υπαρχει σημειο που ο καθε Καραγκιόζης μπορει να αποθέτει απο το διπλοκαμπινο του τα αχρηστα του δωρεάν αλλά είτε δεν ξέρει ότι υπάρχει ειτε δεν ξερει που είναι και γι αυτο ευθυνεται ο δήμος. Μεχρι να το επιλυσετε αυτο το θεμα αναλαβετε τις ευθύνες σας και καθαριστε τα σημεια γιατι ειναι αισχρο να πηγαινει καποιος να δει τη φυση και να βλέπει απορρίμματα.

Τοποθεσία:

Τασου Ισαάκ

Πορεία Αιτήματος

Καταχωρήθηκε

Καταχωρήθηκε

πριν 2 μήνες

Δημιουργήθηκε από: Ανώνυμος Χρήστης

Αρχική καταχώρηση

Γνωστοποιήθηκε

Γνωστοποιήθηκε

πριν 2 μήνες

Δημιουργήθηκε από: Γαβρίλης

Τα σχόλια και οι παρατηρήσεις σας έχουν γνωστοποιηθεί..

Απαντήθηκε

Απαντήθηκε

πριν ένα μήνα

Δημιουργήθηκε από: Γαβρίλης

Mε αφορμή τα σχόλια σας για την ευθύνη του Δήμου Ύψωνα να ενημερώσει του Δημότες αναφορικά με την λειτουργία του πράσινου σημείου που λειτουργεί στο Κολόσσι πρέπει να θέσω υπόψη σας τα πιο κάτω. Ο Δήμος Ύψωνα λίγο πριν την έναρξη εργασιών του πράσινου σημείου τύπωσε πέραν των έξι χιλιάδων ενημερωτικών φυλλαδίων τα οποία οι δημότες έλαβαν μαζί με τους λογαριασμούς της υδατοπρομήθειας σε μια προσπάθεια για έγκαιρη και άμεση ενημέρωση. Στο φυλλάδιο υπήρχε χάρτης για το ακριβές μέρος που βρίσκεται το πράσινο σημείο για της ώρες λειτουργίας και άλλες χρήσιμες λεπτομέρειες . Επιπρόσθετα έγιναν αναρτήσεις στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης σε μια προσπάθεια να ενημερωθούν όλοι για την λειτουργία του πράσινου σημείου. Είναι επίσης πολύ σημαντικό να σας πληροφορήσω πως ο Δήμος Ύψωνα βλέποντας την κατάσταση που επικρατεί και αφού διαπιστώθηκε πως δεν υπήρξε η απαραίτητη ανταπόκριση από τους δημότες σε συνεργασία με το Υπουργείο Γεωργίας και την Υπηρεσία Περιβάλλοντος πραγματοποιήθηκαν σεμινάρια στο κτίριο του Δημαρχείου με στόχο να εκπαιδευτεί το εργατοϋπαλληλικό προσωπικό των Δήμων για να μπορέσει να αντιμετωπίσει την κατάσταση . Ως αποτέλεσμα αυτής της εκπαίδευσης τέσσερεις εργαζόμενοι του Δήμου Ύψωνα έλαβαν ταυτότητα επιθεωρητή από το Υπουργείο Γεωργίας /Υπηρεσία Περιβάλλοντος με διευρυμένα καθήκοντα και με στόχο και επιδίωξη να συμβάλουν στην αντιμετώπιση του προβλήματος. Παράλληλα σας πληροφορώ πως στο Δήμο Ύψωνα υπάρχει υπηρεσία που απομακρύνει άχρηστα αντικείμενα και οι Δημότες μπορούν να απευθύνονται στον αριθμό 25395600 στο γραφείο Παραπόνων EXT 2 για εξυπηρέτηση .

Στο αρχείο

Στο αρχείο

πριν ένα μήνα

Δημιουργήθηκε από: Γαβρίλης

Το αίτημα απαντήθηκε.