Added Confirmed Pending Replied Closed Archived

Απομάκρυνση άχρηστων αντικειμένων ΑΚΑΘΑΡΣΙΕΣ

#138
Archived
Posted one year ago

Description:

Σκουπίδια στη γειτονιά μου.
Η γειτονιά μου είναι και δική σου γειτονιά. Χωρίς να είμαι βέβαιος ίσως να πέρασαν έξι μήνες που εξέφρασα το παράπονό μου για τη συλλογή σκουπιδιών (σίδερα ανακύκλωσης) σε άδειο οικόπεδο στην οδό ΑΙΣΩΠΟΥ πολύ κοντά στο Δημαρχείο. Ο καιρός πέρασε και τα παλιοσίδερα αυξήθηκαν κατά πολύ. Μετα χαράς άκουσα ότι έκαναν κ ’άλλοι περίοικοι παράπονο στο Δήμο Ύψωνα ( αυτοπροσώπος ο καθένας). Μετά από τόσο καιρό κάποια πράγματα έχουν απομακρυνθεί μπορώ να πω αλλά το πρόβλημα παρέμεινε άλυτο. Έχουν ξεμείνει πράγματα μη ανακυκλώσιμα μια σαβούρα που καθημερινά μπαινοβγαίνουν ποντικοί. Το χειρότερο όμως είναι όταν περνούν κάποιοι ανεγκέφαλοι, βλέπουν το σκουπιδαριό και αφήνουν ότι σκεφτείς. Όπως κάνουν και στο χώρο ανακύκλωσης πιο κάτω. Το οικόπεδο πρέπει να καθαριστεί άμεσα.
Προσωπικά έχω κουραστεί με αυτήν την κατάσταση. Και επειδή κάποιοι άλλοι δεν καταλάβουν τίποτα αποφάσισα να στέλνω καθημερινά το ίδιο μήνυμα μέχρι να βαρεθούν αυτοί εμένα..

Location:

Αισωπου, Ύψωνας, Κύπρος

Request Process

Added

Added

one year ago

Created by: Ανώνυμος Χρήστης

Initial entry into the category Απομάκρυνση άχρηστων αντικειμένων

Confirmed

Confirmed

one year ago

Created by: Γαβρίλης

Το αίτημα σας γνωστοποιήθηκε. Ειναι γεγονός πως έχει καταγραφεί παράπονο για την κατάσταση που επικρατεί στην οδό Αισώπου πριν από αρκετό καιρό. Η υγειονομική Υπηρεσία του Δήμου ενημέρωσε τον Δημότη που δημιουργεί αυτή την οχληρία πως θα πρέπει να απομακρυνει το συντομότερο ότι εχει τοποθετησει στο συγκεκριμένο οικόπεδο και να μην επανατοποθετήσει οτιδήποτε αλλο στο μελλον. Σε αντίθετή περίπτωση ο Δήμος θα προχωρήσει στον εξοραισμό του τεμαχίου το συντομότερο δυνατό.

Archived

Archived

one year ago

Created by: Γαβρίλης

Το αίτημα έχει απαντηθεί.