Καταχωρήθηκε Γνωστοποιήθηκε Σε εξέλιξη Απαντήθηκε Κλειστό Στο αρχείο

Απομάκρυνση άχρηστων αντικειμένων Άκουσα ότι θα τα καθαρίζατε την περασμένη εβδομάδα. Και πάλη τίποτα.

#162
Στο αρχείο
Αναρτήθηκε πριν ένα χρόνο

Περιγραφή αιτήματος:

Η γειτονιά μου είναι και δική σου γειτονιά. Χωρίς να είμαι βέβαιος ίσως να πέρασαν έξι μήνες που εξέφρασα το παράπονό μου για τη συλλογή σκουπιδιών (σίδερα ανακύκλωσης) σε άδειο οικόπεδο στην οδό ΑΙΣΩΠΟΥ πολύ κοντά στο Δημαρχείο. Ο καιρός πέρασε και τα παλιοσίδερα αυξήθηκαν κατά πολύ. Μετα χαράς άκουσα ότι έκαναν κ ’άλλοι περίοικοι παράπονο στο Δήμο Ύψωνα ( αυτοπροσώπος ο καθένας). Μετά από τόσο καιρό κάποια πράγματα έχουν απομακρυνθεί μπορώ να πω αλλά το πρόβλημα παρέμεινε άλυτο. Έχουν ξεμείνει πράγματα μη ανακυκλώσιμα μια σαβούρα που καθημερινά μπαινοβγαίνουν ποντικοί. Το χειρότερο όμως είναι όταν περνούν κάποιοι ανεγκέφαλοι, βλέπουν το σκουπιδαριό και αφήνουν ότι σκεφτείς. Όπως κάνουν και στο χώρο ανακύκλωσης πιο κάτω. Το οικόπεδο πρέπει να καθαριστεί άμεσα.

Προσωπικά έχω κουραστεί με αυτήν την κατάσταση. Και επειδή κάποιοι άλλοι δεν καταλάβουν τίποτα αποφάσισα να στέλνω καθημερινά το ίδιο μήνυμα μέχρι να βαρεθούν αυτοί εμένα..

Τοποθεσία:

Αισωπου, Ύψωνας, Κύπρος

Πορεία Αιτήματος

Καταχωρήθηκε

Καταχωρήθηκε

πριν ένα χρόνο

Δημιουργήθηκε από: Ανώνυμος Χρήστης

Αρχική καταχώρηση στην κατηγορία Απομάκρυνση άχρηστων αντικειμένων

Γνωστοποιήθηκε

Γνωστοποιήθηκε

πριν ένα χρόνο

Δημιουργήθηκε από: Γαβρίλης

Το αίτημα γνωστοποιήθηκε.

Στο αρχείο

Στο αρχείο

πριν ένα χρόνο

Δημιουργήθηκε από: Γαβρίλης

Το αίτημα [εχει ικανοποιηθεί.